0
0

با سلام خدمت شما خانم دکتر
من یه چند وقتی هست آب سرد میخورم دندون نیشم تیر میکشه, از نظر شما این مشکل عادیه یا اینکه دندانم نیاز به عصب کشی داره؟؟قبلا 2ماه پیش چند باری درد میکرد اما با مسکن آروم میشد,اما الان دردش با آب سرد فرق داره.

  • حسین پرسیده شده 9 سال قبل
  • آخرین ویرایش 9 سال قبل
0
0

سلام به شما دوست گرامی
حساسیت یک دندان به آب سرد می تواند به چند دلیل باشد که در اینجا مهمترین آن ها را ذکر می کنم:یک عامل می تواند به دلیل تحلیل لثه باشد که ممکن است یک دندان و یا چند دندان را در بر گیرد و معمولا در صورت وجود درد با مسکن بهبود می یابد.
دلیل دیگه حساسیت دندان، می تواند به خاطر پوسیدگی دندان باشد که بسته به عمق پوسیدگی می تواند درد و حساسیت های متفاوتی ایجاد کند و با داروهای ضد درد بهبود می یابد بجز در مواردی که پوسیدگی و التهاب حاصله به عصب دندان گسترش یافته باشد که در این موارد معمولا با داروهای ضد درد التیام نمی یابد و نیاز به درمان عصب کشی خواهد داشت.
یک دلیل دیگر می تواند به خاطر سایش دندان ها در ناحیه طوق باشد که در اثر مسواک زدن با فشار ایجاد می شود و معمولا طوق دندان در لمس ،حالت ناصاف خواهد داشت و البته بعضی دندان ها سایش سطح جونده دارند که بعلت دندان قروچه و یا فشار دادن دندان ها روی هم به خصوص در زمان خواب می باشد. در این موارد نیز بسته به میزان آسیب وارده ،درد هایی با شدت های متفاوت تجربه خواهد شد و تاثیر داروهای ضد درد نیز متفاوت خواهد بود. در همه این موارد نیاز می باشد که دندانپزشک فرد را معاینه کند و علت و درمان های لازم را شرح دهد.
شما دوست گرامی می توانید برای اطلاعات بیشتر خود ،به بخش مقالات مراجعه کنید و مقاله مربوط به حساسیت های دندانی را مطالعه بفرمائید.
با آرزوی سلامتی
دکتر نرگس اسماعیلی ،دندانپزشک

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا کنید