0
0

با سلام و عرض خسته نباشید

بنده حدود 4-5 سال قبل دندونم رو عصب کشی کردم . ولی حدودا بعد از چند ماه قسمتی از این موادی که روی دندونم قرار گرفته سوراخ شده -البته سوراخ خیلی ریز- و گاهی اوقات که مسواک میزنم اون قسمت شروع به خونریزی میکنه . می خواستم بدونم چرا اون قسمت خونریزی میکنه.

  • مهدی پرسیده شده 8 سال قبل
  • آخرین ویرایش 8 سال قبل
0
0

سلام خدمت شما

اگر دندان شما قبلا تحت درمان عصب کشی قرارگرفته و بخشی از پرکردگی ان خارج شده یا شکسته می تواند به دلایلی باشد از جمله ممکن است دندان از ناحیه ای که شما متوجه ان نمی شوید،دچار پوسیدگی شده باشد و این پوسیدگی باعث ضعیف شدن ساختار دندان و در نهایت تحت عمل جویدن،دندان دچار شکستگی جزئی یا کلی می شود و یا احتمال دارد که این قسمت شکستگی در اثر شکستن بخشی از ساختار دندان باشد که در مورد دندان های عصب کشی شده بطور شایعی اتفاق می افتد .علت خونریزی از این دندان هم بهمین دلیل شکستگی می باشد زیرا موقع جویدن، غذا در محل شکستگی فرو میرود و باعث التهاب لثه اطراف دندان می شود و بعد از مدتی این بخش از لثه متورم با کوچکترین تحریک و یا خودبخود دچار خونریزی می شود.لازم به ذکر است که در اغلب موارد دندان عصب کشی شده اگر روکش نشود دچار ترک خوردگی یا شکستگی می شود که از وسط دندان شروع می شود و متاسفانه نمی توان در این مواقع برای نجات دندان کاری کرد و باید کشیده شود.
لذا برای حفظ دندان عصب کشی شده و جلوگیری از آسیب بیشتر دندان ،حتما باید دندان روکش شود .
شما دوست گرامی با مراجعه به دندانپزشک و تهیه یک عکس دندانی می توانید از وضعیت دقیق دندان خود مطلع شوید و اقدامات لازم را پی گیری نمائید.

با ارزوی سلامتی
دکتر نرگس اسماعیلی دندانپزشک

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا کنید